Przejdź do treści

Regulacja okien
i drzwi balkonowych


Prawidłowa regulacja okien jest ma bardzo duży wpływ na utrzymanie temperatury oraz trwałość okna. Czy wiesz o tym, że nieszczelne okna są jedną z głównych przyczyn strat ciepła w mieszkaniu? Nieszczelne okna zwiększają koszty energii cieplnej w miesiącach zimowych oraz utrudniają prawidłową wentylację pomieszczeń.

Bardzo ważna jest prawidłowa regulacja okien, która ma duży wpływ na szczelność oraz prawidłową pracę skrzydła. Z uwagi na zmienne warunki atmosferyczne, zmiany temperatury oraz samą eksploatację każde okno wymaga okresowej konserwacji. Taka usługa w podstawowym zakresie obejmuje regulację okna oraz jego smarowanie, które powinno być przeprowadzone co najmniej raz w roku.

Ustawienie szczelności okna w zależności od pory roku

Każde skrzydło posiada możliwość ustawienia szczelności w trybie zima – lato. Dzięki temu w miesiącach letnich skrzydło okna nie będzie szczelnie przylegało do ramy , co zapewni lepszą wentylację wnętrza. Natomiast w miesiącach zimowych okno będzie ściślej przylegało do ramy, co znacząco zwiększy szczelność okna i pozwoli znacząco zmniejszyć straty ciepła.

Wykonując regulację okna udzielimy Państwu krótkiej instrukcji dotyczącej samodzielnej zmiany ustawienia pozycji zima – lato. Dzięki temu temu będą mogli Państwo samodzielnie wykonywać tą czynność każdego roku!

Podczas regulacji okna udzielimy Państwu krótkiej instrukcji dotyczącej samodzielnej zmiany ustawienia pozycji zima – lato. Dzięki temu temu będą mogli Państwo samodzielnie wykonywać tą czynność każdego roku!

Regulacja okien w nowych budynkach (lub nowych okien)

W przypadku okien w nowych budynkach (lub okien, które zostały wymienione na nowe) pierwsza regulacja jest zalecana już po kilku miesiącach eksploatacji, ponieważ “praca” budynku powoduje minimalne zmiany w geometrii ramy okna. Objawem wystąpienia takiej sytuacji jest obcieranie skrzydła okna o ramę lub zawias, ciężkie zamykanie okna, skrzypienie itp.

Rozwiązaniem tego problemu jest regulacja skrzydła okna, dzięki której okno znowu będzie pracowało jak nowe.

Smarowanie okien / smarowanie okuć

Kolejną bardzo ważną czynnością związaną z konserwacją okien jest smarowanie okuć. Nie należy do tego stosować preparatów typu WD-40 tylko dedykowane smary, które posiadają odpowiednie właściwości. Pamiętaj, że każde okno powinno być smarowane co najmniej raz w roku!Podczas usługi regulacji okien wykonujemy bezpłatnie smarowanie okuć!


Usługa regulacji okien

Usługa regulacji okien wykonywana przez nasz serwis obejmuje następujące czynności:

  • regulacja skrzydła okna
  • smarowanie okuć
  • ustawienie pozycji zima – lato

Podczas wykonywania tej usługi udzielamy również instruktażu na temat zmiany ustawień pozycji lato-zima, dbania o sprawność okuć i uszczelek.

Wykonujemy regulację okien już od 15 zł za skrzydło!

Zadzwoń już dziś i dowiedz się więcej!

Masz problem z oknami?

Zadzwoń do nas już teraz!
Na pewno będziemy mogli Ci pomóc!